Domowej roboty kosmetyki

W jaki sposób samodzielnie przygotować specyfiki upiększające

Sporządzenie domowymi sposobami kosmetyków nie jest wcale takie kłopotliwe. Jeżeli sprostasz przygotowaniu dressingu sałatkowego bądź stopieniu czekolady to potrafisz równie doskonale pokusić się o uszykowanie osobistych kosmetyków. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że przewaga kosmetyków opisywanych jako organiczne musi przejść przez niemało szczebli procesów chemicznych na miarę produkcyjną. Jeżeli natomiast wytworzysz takie kosmetyki na własną rękę to precyzyjnie wiesz co rozprowadzasz na swojej skórze.

flakonikOczywiście kilka inwestycji na wstępie będzie niezbędnych. Ekstrakty eteryczne, o ile są odkładane w zacienionym miejscu przetrwają niesamowicie długo. Będziesz dodatkowo potrzebować kilku garnuszków do przygotowania kąpieli wodnej by zestawiać olejki z pszczelim woskiem. Dla zapobiegnięcia efektu starzenia skóry wyśmienicie nadaje się kadzidło. Coś co było stosowane przed tysiącami lat przez starożytnych Egipcjan do balsamowania zwłok musi mieć wpływ na zapobieganie starzeniu się skóry. Olejek lawendowy jest odpowiedni dla skóry tłustej. Dziewczyny o skórze tłustej mogą odczuwać obawę przed używaniem olejów ale są one bardzo łagodne i ułatwiają zrównoważenie skóry. Geranium, róża oraz neroli to z kolei właściwe rośliny dla skóry suchej.

Balsamy do spłukiwania skóry są niezwykle banalne do przyrządzenia. Ich czas przydatności do użytkowania jest nieokreślony a dodatkowo są idealne do zwilżenia suchej skóry i warg. Przykładowo by wytworzyć balsam z geranium musisz stopić 30 mililitrów oliwy z oliwek oraz 10 gramów wosku pszczelego w kąpieli wodnej. Skoro mikstura ostygnie trzeba dodać 10 kropelek olejku z geranium po czym całość wymieszać zaś następnie zlać do słoika. Użytkowanie polega na wmasowaniu w buzię i wytarcie szmatką z muślinu.

W jaki sposób prosto przygotować kosmetyk do odnowy skóry? Trzeba zaparzyć garść główek lawendy w 225 mililitrach octu jabłkowego oraz ¾ litra wody różanej, strzepnąć oraz zabutelkować. Mikstura taka powinna wytrwać kilka miesięcy, zwłaszcza o ile składować ją będziesz w chłodziarce. Żeby zrobić maseczkę dla skóry tłustej wystarczy zmieszać dwa białka jaj z dwoma kropelkami ekstraktu rozmarynowego.

By gromadzić swojej roboty kosmetyki możesz kolekcjonować estetyczne słoiczki i karafki, tylko przed wykorzystaniem trzeba je odkazić. Spłucz je precyzyjnie zaś następnie włóż na dwa kwadranse do piekarnika ogrzanego do 130°C. Ewentualnie po wymyciu wsadź w wielkie naczynie napełnione wodą oraz gotuj przez kwadrans.

Przed skorzystaniem tego typu kosmetyków musisz je przetestować aby mieć pewność, że nie wywołują alergii. Nasmaruj minimalną miarę środka na wewnętrzną stronę ramienia pod łokciem, zaklej plastrem i zostaw na całą dobę. Skoro tylko wyczujesz jakikolwiek ból, zaistnieje zaczerwienienie lub podrażnienie skóry to trzeba będzie odpuścić sobie użytkowanie podobnego środka.