Luksusowy powab futra

Skąd się bierze fascynacja kobiet futrami naturalnymi?

Prawdopodobnie nie ma na świecie kobiety, która przynajmniej podświadomie, nawet jeżeli się do tego nie przyzna, chciałaby żyć w luksusie. To chyba taki zakorzeniony głęboko w psychice pierwotny instynkt odziedziczony po naszych odległych przodkach, którzy z reguły żyli w niedostatku. Takie życie może przybierać rozmaite formy, ale chyba największą uwagę kobiety zwracają na to co mogą włożyć na siebie. Rozmaite ozdoby i ubrania mogą uczynić ją powabniejszą, podbudować własne ego i poczucie swej wartości.

Czy może być bardziej luksusowy strój, jaki kobieta może założyć na siebie niż futro? Owszem, istnieją tkaniny, które bywają niezwykle kosztowne, mamy stroje od renomowanych projektantów, które także kosztują krocie, ale to jednak futro jest tym elementem ubioru, który najbardziej kojarzy się z przepychem i bogactwem. Może to wpływ filmów o życiu wyższych sfer, na których wyrafinowane damy widać często w sięgających samej ziemi lśniących futrach.

Oczywiście teraz mamy modę na ekologię i nieraz noszenie futra nie jest w dobrym tonie, co nie zmienia oczywiście faktu, że taki zakazany owoc smakuje jeszcze lepiej. Z drugiej jednak strony zmiany w modzie i zwyczajach spowodowały, że zawód kuśnierza jest dziś wyjątkowo rzadko spotykany i pragnąc uszyć futro naturalne trzeba się nieźle nachodzić aby odszukać wprawnego kuśnierza. Nauka zawodu kuśnierza trwa wiele lat, nie jest prosta ani tania ponieważ materiał z jakim przychodzi się zmierzyć łatwo uszkodzić. Dlatego też kuśnierze przyjmują do nauki zawodu dość małą liczbę osób.

Choć moda ma znaczny wpływ na to jakie fasony futer są trendy to futro naturalne jest dość trwałym okryciem, który nie niszczy się tak szybko. Czasem nawet futro odziedziczone po babci po odświeżeniu i kilku poprawkach kuśnierskich nadaje się nadal do noszenia. Moda futrzarska nie zmienia się w takim tempie i nawet stare fasony futer wyglądają dobrze choćby po dekadach. Jest to też okrycie na specjalne okazje, zatem nie ulega tak szybkiemu zużyciu (a jeżeli kogoś stać by nosić zimą futra codziennie to na pewno ma w szafie nie jedno).

futro

futro

futro

futro